Kungsleden - 450 km divočinou severního Švédska

Kungsleden neboli "Královská trasa". Tento nádherný a náročný horský trail leží daleko za polárním kruhem a prochází nejodlehlejšími částmi severního Švédska. Trasa startuje se z laponské osady Abisko u obrovského jezera Tornetrask, prochází nejvyššími švédskými horami a končí ve vesnici Hemavan cca o 450 km jižněji. Její zdolání zabere většině lidí zhruba měsíc. V září 2018, tedy na konci zdejší krátké sezóny, se jí pokusí přeběhnout dva lidé, kteří se vlastně vůbec neznají. Budou mít na ni pouhých 10 dní...


Cíl projektu

V rekordně krátkém čase zorganizovat komplexní náročnou a vysoce sledovanou běžeckou expedici. Musíme tedy publikovat již před odjezdem, poté absolvovat náročnou běžeckou trasu samotnou a už tam v rámci internetových možností "publikovat denní reporty za běhu". Dále natočíme silný autentický motivační dokument + vytvoříme materiály pro přednášky, sociální sítě, propagaci partnerů atd.

Termín

12. - 25. 9. 2018 - samotný Kungsleden musíme za každého počasí zvládnout do 10 dní. Zbytek zabere 6000 km cesty autem.

Co potřebujeme

Máme 2 možnosti.

1) Udělat si cestu sami pro sebe, pro svou zkušenost a radost. Nalehko, bez kamery, dronů, bez podpory atd., prostě pro sebe a za komplet vlastní. Tohle je ta minimální varianta a s tou určitě počítáme, jedeme na 100%!

2) Udělat velmi sledovany multimediální motivační projekt, ve kterém se propojí příjemné s užitečným. Bude to velká dřina navíc, a bude to fakt bolet. Ale výstup z akce bude zcela diametrálně jiný. Viz níže.

Základním pravidelm této varianty je jedna věc. Váha...

Vlastníme vlastní špičkovou filmovou a fotografickou techniku, ale s tou není možné běžet x dní pustinou. Bez šance, to je vždy na velkou krosnu na záda. Budeme tedy muset nakoupit či pronajmout speciální lehkou filmovou techniku, která umožní každodenní běh. To je s klasickou těžší technikou zcela vyloučeno.

Zejména jednorázově potřebujeme 2 menší drony (DJI Mavic 2 PRO + Mavic AIR) a lehký gimbál plus Sony RX100 MARK 5/6. Tedy méně kvalitní, ale o mnohem lehčí výbava než ta, kterou obvykle používáme.


Rozpočet na realizaci projektu v ideální variantě je cca 140 000 Kč.

Anebo nižší částka + poskytnutí (zapůjčení/darování atd) pro akci potřebných věcí. Tato částka zahrnuje cestovní náklady, nutné vybavení a doplňky pro zaplacení podpůrného teamu (2 zcela spolehliví, logisticky a fyzicky schopní lidi, kteří nám budou schopni odnést i tezší techniku na strategická místa v pustině pro co nejlepší zábery), švédský mobilní internet, a hlavně techniku samotnou.

Rozpočet nijak nezahrnuje honoráře běžců ani postprodukci finálního filmu atd., to vše si uhradíme z vlastních zdrojů.

Máte chuť se na podpoře takové akce podílet?

Co nabízíme

Spolupráci na vysoce sledovaném a kvalitou provedení unikátním motivačním dobrodružném projektu. Dobře víme co děláme, a díky svým značným kontaktům a dalším aktivitám jsme tento dobrodružný projekt schopni dostat k velmi široké běžecké a outdoorové komunitě. A to za pomoci mnoha vlastních kanálů, živých akcí (např. velmi populární ultramaraton Zapomenuté hory, kde bude premiéra filmu Kungsleden), i skrze klasická media jako TV, Stream.cz atd. Při jednání o formě spolupráce a propagace projektu samotného se fantazii meze nekladou.


Běžci

Lenka Vacvalová

• herečka

• moderátorka /Fashion TV Czech&Slovak/

• Ultramaratonkyně - Pražská stovka – 1.místo (107km) - článek , (va)CVAL Slovenskom – 500km z Košíc do Bratislavy - článek

• influencer, nejsledovanější československá běžkyně - www.instagram.com/lenkavacval více než 32 000 velmi aktivních followeru

Petr Pavlíček

• zkušený český filmař outdoorových sportů a expedic

• 9 let úzké spolupráce s nejlepším lezcem planety Adamem Ondrou a předními světovými outdoor brandy

• skialpinista, lezec, trailrunner, vegan, organizátor velkých běžeckých závodů a kreativních soutěží

• znalec Skandinávie - tohle bude 36. výprava na Sever


Mapa


Kungsleden run 2018

Print page Print page6. 9. 2018, 10:28, viewed 2628x, today 4x