Datum Den od startu Vzdálenost dnes Celková vzdálenost Poloha ráno Poloha večer
do 25. 7. 2019 0 1783 autem 0 Javorník Lindesnes

Fotky dnešního dne


Dnešní příběh - 23.7. - 25. 7. 2019

Po nekonečném hektickém období plném jednání s partnery, ladění všech detailů, organizaci ultramaratonu Zapomenuté hory, natáčení zakázek nesouvisejících s projektem až po bleskovém nachystání všech věcí, konečně opouštíme Javorník v Rychlebských horách a vyrážíme na Sever.
Pro větší flexibilitu se rozhodujeme pro 2 auta - špičkový a fungl nový karavan od skvělých bratří Krsů a našeho Kodiaqa. Přes rovinaté Polsko (kde si přebíráme balíček od nového partnera akce LYOFOOD, který do hry vstoupil jen pár hodin před odjezdem) spěcháme na noční trajek do Sassnitz na německém ostrově Rujana. Po relativně rychlé plavbě jsme ve 3 ráno na jihu Švédska v Trelleborbu. Vyrazíme okamžitě k severu. Po zhruba hodině jízdy po nekonečné E6 probouzejícím se Švědskem zastavujeme na parkovišti u dálnice. Je chvíli před svítáním. Všichni jsme mrtví, nejvíce já, protože jsem jel 3 dny nonstop beze spánku. Přesto však vytahujemes Martinem drona, který zachycuje neskutečně krásné mlhavé svítání na jižním Švédskem. Poté konečně asi 5 hodin spánku. První noc v karavanu. Po absolvovaném pekle je to ta nejlepší věc na světe. Usínám plný vděku za to, kde teď právě můžeme být a za jakých podmínek. S plnou materiální podporou, před sebou až neskutečnou cestu plnou hor, divočiny, každodenního náročného pohybu atd.  Vstáváme kolem 12 a vyrážíme dále. V Goteborbu se potkáváme s rodiči Marušky, kteří se vracejí z roundtripu po Norsku. Vše  se natahuje, pár hodin spánku pomohlo, ale deficit nevyřešilo, proto se rozhoduji, že výběh nakonec ještě o den posunu. Nejprve to cítím jako problém, ale po chvíli si uvědomuji, že to je jen moje mysl, která je totálně nastavena na výkon. Už to, co se povedlo teď, je moje velká výhra. A ještě větší závazek, ano! Nicméně bez odpočinku, který jsem neměl od ledna, nebudu mít šanci nic v životě změnit. 

Spíme někde u dálnice na půli cesty mezi norskými městy Drammen a Larvik. Budíka si vypínáme. Úkolem dne bude nachystat veškeré věci, techniku na focení a natáčení, udělat si ve všem systém a to všechno si žádá čas, kterého je omezeně. Doslova hromadu času. V dalších dnech a týdnech, kdy už se všechno rozjede, už bude vše daleko jednodušší. 

Spíme do 11, do Lindesnes tedy nespěcháme, ale jedeme delšími bočními silnicemi jihozápadního Švédska. Natáčíme pár záběrů jízdy autem, poprvé se koupeme v jezeře a pomalu se suneme na  jih. 

K majáku přijíždíme až večer kolem 20:00. Ujasňujeme si naše role, poprvé si v Norsku uvaříme teplé jídlo a chystáme se na další den, kdy se konečně vyběhne. Je mi už naplno jasné, že ještě pár dní to bude tak trochu chaos a běh bude ta nejjednodušší věc. Než se sehrajeme, než si ujasníme kdo co přesne bude mít na starost. Máme 2 auta plné zásob a techniky, ale velkou část z toho vybalíme z originálních obalů až tady v Norsku. Se vším je se třeba seznámit. Mám pocit, že po každém splněném úkolu se objevuje 5 dalších. Nicméně jsme tu, budeme tu ještě další 2,5 měsíce, vše máme ve svých rukou a moc dobře vím, že žádná cesta, která v mém životě dosud stále opravdu zato, nebyla zpočátku vůbec lehká... Takže myslet pozitivně a krok za krokem to nějak půjde! :-)

Denní mapa

(klikněte pro zobrazení detailní interaktivní mapy)

mapa-1.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku26. 7. 2019, 13:47, zobrazeno 1844x, dnes 0x