Date Day from the start Distance today Total distance Morning position Evening position
up to 25. 8. 2019 0 1783 km by car 0 Javorník Lindesnes

Photos of the day

More photos (10)
NPL - DAY 0
Lighthouse of LindesnesMe and Čenda at the startFinallyLindesnes capeSouthern Norway


Story of the day (CZ now, translate a bit later)

Po nekonečném hektickém období plném jednání s partnery, natáčení zakázek nesouvisejících s projektem a po bleskovém nachystání všech věcí, konečně opouštíme Javorník v Rychlebských horách a vyrážíme na Sever. Pro větší flexibilitu se rozhodujeme pro 2 auta - špičkový a fungl nový karavan od skvělých bratří Krsů a našeho Kodiaqa. Přes rovinaté Polsko (kde si přebíráme balíček od nového partnera akce LYOFOOD, který do hry vstoupil jen pár hodin před odjezdem) spěcháme na noční trajek do Sassnitz na německém ostrově Rujana. Po relativne rychlé plavbě jsme ve 3 ráno na jihu Švédska v Trelleborbu. Vyrazíme okamžite k severu. Po zhruba hodině jízdy probouzejícícm se Švědskem po nekonečné E6 zastavujeme na parkovišti u dálnice. Je chvíli před svítáním. Všichni jsme mrtví, nejvíce já, protože jsem jel 3 dny nonstop beze spánku. Přesto však vytahujemes Martinem drona, který zachycuje neskutečně krásné mlhavé svítání na jižním Švédskem. Poté konečně asi 5 hodin spánku. První noc v karavanu. Po absolvovaném pekle je to ta nejlepší věc na světe. Usínám plný vděku za to, kde teď právě můžeme být, a za jakých podmínek. S plnou materiální podporou, před sebou až neskutečnou cestu plnou hor, divočiny, každodenního náročného pohybu atd.  Vstáváme kolem 12 a vyrážíme dále. V Goteborbu se potkáváme s rodiči Marušky, kteří se vracejí z roundtripu po Norsku. Vše  se natahuje, pár hodin spánku pomohlo, ale deficit nevyřešilo, proto se rozhoduji, že výběh nakonec ještě o den posunu. Nejprve to cítím jako problém, ale po chvíli si uvědomuji, že to je jen moje mysl, která je totálně nastavena na výkon. Už to, co se povedlo teď, je moje velká výhra. A ještě vetší závazek, ano! Nicméně bez odpočinku, který jsem neměl od ledna, nebudu mít šanci nic v životě změnit. 

Spíme někde u dálnice na půli cesty mezi norskými městy Drammen a Larvik. Budíka si vypínáme. Úkolem dne bude nachystat veškeré věci, techniku na focení a natáčení, udělat si ve všem systém a to všechno si žádá čas, kterého je omezeně. Doslova hromadu času. V dalších dnech a týdnech, kdy už se všechno rozjede, už bude vše daleko jednodušší. 

Spíme do 11, do Lindesnes tedy nespěcháme, ale jedeme delšími bočními silnicemi jihozápadního Švédska. Natáčíme pár záběrů jízdy autem, poprvé se koupeme v jezeře a pomalu se suneme na  jih. 

K majáku přijíždíme až večer kolem 20:00. Ujasňujeme si naše role, poprvé si v Norsku uvaříme teplé jídlo a chystáme se na další den, kdy se konečně vyběhne. Je mi jasné, že ještě pár dní to bude tak trochu chaos. Než se sehrajeme, než si ujasníme kdo co přesne bude mít na starost. Máme 2 auta plné zásob a techniky, ale velkou část z toho vybalíme z originálních obalů až tady v Norsku. Mám pocit, že po každém splněném úkolu se objevuje 5 dalších. Nicméně jsme tu, budeme tu ještě další 2,5 měsíců, vše mám ve svých rukou a moc dobře vím, že žádná cesta, která v mém životě dosud stále opravdu zato, nebyla zpočátku vůbec lehká... 

Map of the day

(click to view interactive map of today's part)

mapa-1.jpg

 

Print page Print page26. 7. 2019, 13:47, viewed 1931x, today 2x